خرید از علی بابا و علی اکسپرس

نحوه خرید از علی بابا

در این مقاله میخواهیم در ارتباط با خرید ازسایت های علی بابا(Alibaba.com) و علی اکسپرس (Aliexpress.com)توضیحاتی ارائه دهیم. احتمالا همه شما عزیزان برای یک بار هم شده از این دو سایت بازدید نموده اید ، اما مواردی هست که میبایست برای خرید و بررسی محصولات به شما عزیزان توضیح دهیم .

خرید از علی بابا
– سایت علی بابا (Alibaba.com)

همانطور که میدانید سایت علی بابا یکی از بزرگترین سایت های عمده فروشی جهان همانند آمازون(Amazon.com) ، ای بی(Ebay.com) ،…. میباشد . مشکلاتی که در هنگام خرید با آن مواجه خواهید شد عبارتند از : تنوع قیمت به طوریکه گاهی اوقات قیمت ها به طرز عجیبی متفاوت هستند و موضوع دیگر رتبه بندی شرکت ها و کیفیت محصولات میباشد.
در خصوص تفاوت فاحش قیمت ها ، بازاریابی و جذب مشتری این نوع شرکت ها را میتوان نام برد که برای جذب شما به طور مثال یک آی سی با قیمت ۲ دلار را  ، ۰.۵ دلار ! قیمت گذاری میکنند . با این کار شما وارد ارتباط با این تامین کننده خواهید شد و در انتها ۲ حالت قابل تصور است ، اول اینکه قیمت خود را تغییر میدهد و میگوید این قیمت برای تعداد بالا هست و یا اینکه جنس را به شما میفروشد . پس از فروش و طی مراحل سخت بابت پرداخت ، حمل قطعات و دریافت آن با قطعات با کیفیت بسیار پایین و نامطلوب مواجه خواهید شد .
از طرفی شما متاسفانه هیچ حق شکایت و یا پیگیری نخواهید داشت و این موضوع برای شما تبعاتی از قبیل هزینه مجدد و زمان را در پی خواهد داشت.

مشکلات خرید از علی بابا

مسایلی که برخی از مشتریان با ما در میان میگذارند مواردی از قبیل اختلاف قیمت اعلامی توسط مجموعه دیجی قطعه و قیمت اعلامی از طرف علی بابا میباشد که از این موضوع شکایت دارند و مورد دیگر بعد از خرید اقلام توسط خریداراز علی بابا و در اصلاح فیک بودن (غیر اصلی ) محصولات هست که توقع پیگیری را دارند که متاسفانه این موضوع بنا به دلایل مختلف از قبیل تحریم ها امکان نخواهد داشت و مجموعه دیجی قطعه هم این موضوع را قبول نخواهد کرد.
لذا توصیه ما استفاده از شرکت ها و مجموعه هایی هست که امکان پیگیری و دریافت اقلام اورجینال را دارند .
مجموعه دیجی قطعه در قسمت سفارش خارجی این امکان را برای شما عزیزان فراهم می آورد که امکان خرید و پیگیری قطعات و دریافت اقلام مورد نظر شما حتی از طریق لینک سایت های علی بابا ، علی اکسپرس ، دیجی کی(Digikey.com) ، موزر (Mouser.com)و …. فراهم می آورد .

درباره نویسنده: Digighate

مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *